Problem much, które przenoszą śmierć

krowa

Uwaga na muchy!
Czy wiesz, że muchy przenoszą 6 milionów bakterii? Za jednym dotknięciem mogą tę dawkę przekazać Tobie. Dlaczego? Całe ich ciało pokryte jest mikrowłoskami, które przenoszą bakterie i co więcej – również pasożyty. Wiadomo gdzie szwenda się mucha, by nie wymieniać tutaj tych obrzydliwości.

 

Jakie zagrożenie niosą muchy?
Zarażają gruźlicą, durem brzusznym, czerwonką, tyfusem oraz przenoszą salmonellę. Nie słyszałeś o tym, żeby mucha w Polsce kogoś zabiła? Często zarażeni ludzie nie łączą much ze swoim problemem zdrowotnym. Tym groźniejsza jest ta sytuacja, że NFZ nie refunduje szczepień na większość z tych chorób. Czy wiesz, że należą one do śmiertelnych jeśli organizm nie jest wystarczająco silny lub gdy zbyt późno zwrócimy się do lekarza.

 

Muchy, a zwierzęta hodowlane
Gospodarze zazwyczaj zdają sobie sprawę z zagrożenia jakie powodują muchy w oborze czy chlewni. Muchy są nosicielkami pryszczycy rzekomej, niedokrwistości zakaźnej u koni, choroby niebieskiego języka czy ospy u drobiu. Nie chodzi jednak tylko o choroby, ale także o rozdrażnienie u bydła, które staje się przez to mniej produktywne. Badania wykazały, że u krów wydajność mleczna może spaść nawet o 20%. Rolnicy szukają zatem skutecznych środków na muchy w oborze.

Kojarzysz takie małe, zielone muchy, które często widuje na wsi? Składają one jaja w fałdach skórnych, a nawet uszach czy otworach nosowych zwierząt!
Jak zatem pozbyć się much w oborze? Przejdź do zakładki Rozwiązanie, aby się tego dowiedzieć.

 

mucha