Biologizacja jako skuteczny środek na muchy w oborze.

bakterie

 

Próby pozbycia się much w oborze
Jak pozbyć się much w oborze? Żółte lepy, Bros, lampy owadobójcze, chemiczne opryski na muchy… Czy skuteczne? Wiele osób próbuje tych rozwiązań, aby przekonać się samemu o ich skuteczności. Powstały jednak nowe rozwiązania jako alternatywa do tradycyjnych sposobów walki z muchami. Co więcej są one zupełnie naturalne, ekologiczne, a ponadto likwidują przyczyny występowania much w oborze.

 

Skuteczny środek na pozbycie się much w oborze
Biologizacja to wykorzystanie żywych organizmów i korzystnych zjawisk biologicznych jakie one wywołują, do innych dziedzin nauki. Biologizacja wykorzystywana jest na przykład przy produkcji zdrowej żywności czy w rolnictwie. Jako narzędzie do tego służy probiotechnologia. Naukowcy wytwarzają pożyteczne szczepy mikroorganizmów, które tworzą bezpieczne i sprzyjające warunki.

Jak biologizacja może pomóc w walce z muchami w oborze? Należy zasiedlić pomieszczenie gospodarcze mikroorganizmami, które będą wysiedlać muchy. Do tego celu wykorzystuje się metodę zamgławiania.  Po paru dniach już widać skuteczność oprysku, a po zakończeniu procesu much nie ma już w ogóle w oborze.
Tym sposobem nie trzeba korzystać z trucizn i chemicznych oprysków na muchy. Rolnicy coraz częściej zdają sobie sprawę z tego, że chemia nie zawsze jest skuteczna. Często też przy okazji rozwiązywania jednych problemów powoduje ona drugie (przede wszystkim zdrowotne).

 

Jak stosować probiotyczny oprysk na muchy?
Higienizację obory w postaci zamgławiania należy wykonywać codziennie przez pierwszy tydzień. Taka dawka pozwala na skuteczne wypieranie much z obory. Po tym czasie populacja mikroorganizmów ulega stabilizacji. Wówczas preparat stosuje się jako uzupełnienie jeden do dwóch razy w tygodniu. Preparaty można zamówić przez internet. Najpopularniejszymi preparatami w Polsce są Agita, Neporex  i EmFarma.